Od momentu stwierdzenia choroby u dziecka każdej matce wali się świat, życie wywraca się do góry nogami a problemy piętrzą. Gdy dzieci rosną, pojawiają się kolejne przeszkody: zdrowotne, rozwojowe, finansowe, edukacyjne, urzędowe, finansowe…

Powodem dla którego założyłyśmy fundację „Wspierające dłonie” jest fakt, że obydwie jesteśmy mamami niepełnosprawnych dzieci. Mamy to szczęście że nie zostałyśmy z problemem same, otrzymałyśmy i wciąż otrzymujemy wsparcie od mężów i najbliższych.

Mając spory bagaż doświadczeń stwierdziłyśmy, że możemy podzielić się nim z innymi i pomóc. Ponieważ mieszkamy na terenie wiejskim ograniczyłyśmy działania do tego obszaru. Podczas dotychczasowej drogi spotkałyśmy się tylko z kilkoma dobrymi osobami, reszta patrzyła na nas z pożałowaniem i brakiem akceptacji. Strach przed zbliżeniem i „zarażeniem się chorobą” to wciąż chleb powszedni. Dlatego z myślą o dzieciach i osobach dorosłych z różnego rodzaju niepełnosprawnościami stworzyłyśmy naszą fundację, która może wnieść w ich życie wiele dobrego. Pomimo XXI wieku z powodu braku pewności siebie, zaradności, wiedzy i odwagi aby szukać wsparcia i pomocy, niektórym rodzinom żyje się ciężko. Dlatego chcemy dotrzeć do nich i im pomóc. W dobie internetu, większej otwartości i różnego rodzaju wsparciu opartym na darowiznach, sponsoringu, grantach, funduszach unijnych oraz zwykłej ludzkiej dobroci możemy zdziałać wiele.

Celem naszej fundacji jest stworzenie przyjaznego miejsca - świetlicy środowiskowej, w której znajdą pomoc nasi beneficjenci. Pragniemy również wspierać i prowadzić inicjatywy o charakterze zdrowotnym a także umożliwić dzieciom i osobom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom dostęp do rehabilitacji.

COPYRIGHTS (C) Fundacja Wspierajace Dłonie 2013-2019